4

Zapraszam do odwiedzenia naszych stron

Slide background

Szkoły językowe Helen Doron English
przygotowały kurs Baby’s Best Start

Radosne poznawanie otaczającego świata, przez piosenki, rymowanki
i wyliczanki wspomaga rozwój dziecka i pozwala osłuchiwać się z językiem.

Slide background

Na zajęciach kładziemy nacisk m.in. na:

- doskonalenie umiejętności spontanicznego budowania zdań,
- zwiększenie zasobu słownictwa,
- utrwalenie właściwej wymowy,
- trening czytania i pisania.

NAUCZANIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO METODĄ HELEN DORON

Studio Helen Doron w Sztumie powstało w 2005 roku i należy do międzynarodowej sieci szkół. Metoda swoja nazwę posiada od imienia i nazwiska jej twórcy. Jest nią brytyjska lingwistka i matka trojga – dziś już dorosłych – dzieci, które z powodzeniem wychowała na osoby dwujęzyczne. Swoje profesjonalne i prywatne doświadczenia wykorzystała tworząc metodę, która naśladuje sposób, w jaki dzieci przyswajają własny język ojczysty.

Podstawowym elementem metody jest codzienne, dwukrotne słuchanie przez dziecko kilkunastominutowego nagrania z płyty CD. Odbywa się to w warunkach domowych, w sprzyjającym dla dziecka otoczeniu i momencie. Powinno to być słuchanie bierne, w tle. Raczej więc może „słyszenie”, a nie „słuchanie”. Dziecko może się w tym czasie bawić, ubierać, jeść posiłek, itp. Ważne, by w nic innego nie angażowało swojego słuchu. Zwykle rodzice zgrabnie wplatają ten element w porządek dnia i staje się on codziennym rytuałem, takim jak dobranocka czy mycie zębów.

Już na pierwsze zajęcia dziecko przychodzi osłuchane z materiałem, którego będzie się uczyć. Lekcje odbywają się raz w tygodniu, trwają w zależności od wieku dzieci 30-60 minut i prowadzone są wyłącznie w języku angielskim. Może się wydawać, że raz w tygodniu to za mało, jednak przy tej metodzie są to optymalne proporcje – czternaście „słuchań” w tygodniu do jednej lekcji. Lekcja bowiem służy głównie powiązaniu dźwięków – które, jako że tyle razy słyszane, już w mózgu dziecka istnieją – z ich znaczeniem. Oczywiście uczymy dzieci przez zabawę, piosenki, rymowanki i bardzo dużo gier ruchowych. Istotnym elementem jest to, co nazywamy „pozytywnym wzmocnieniem” (z ang. positive reinforcement), czyli pokazanie dziecku, jak wiele potrafi i jak mile widziana jest na naszych lekcjach jego aktywność.

W pracy korzystamy z materiałów opracowanych przez Helen Doron. Nasze materiały są bardzo ściśle dostosowane do możliwości dziecka w danym wieku. Dla nas uczenie pięciolatka i dwulatka to zupełnie inna sprawa.

Zapraszam do odwiedzenia naszych stron

© Copyright 2016 - POSITIVE ENERGY

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress