Study_tips_2
Slide background

Dzięki naszemu kursowi masz szansę posiąść nową,
w Polsce ciągle niezwykle rzadką, umiejętność
szybkiego czytania. Spróbuj i Ty!
Niczym nie ryzykując – możesz zyskać wiele!

Slide background

Nie zwlekaj, zapisz się do nas
i poznaj tajemnice skutecznej nauki!

KURSY WSPIERAJĄCE ROZWÓJ I OSOBOWOŚĆ

  • Szybkie czytanie

    Czytać potrafi dziś każdy, lecz mało kto potrafi to robić szybko i zarazem uważnie. Tymczasem zewsząd przytłacza nas lawina publikacji – gazet, książek, różnego rodzaju artykułów, raportów i doniesień. Jak więc nie utonąć w tym zalewie informacji? Gdzie znaleźć czas niezbędny do śledzenia choćby najważniejszej literatury fachowej? Istnieją w świecie sprawdzone sposoby pozwalające na kilkukrotne zwiększenie szybkości czytania – bez uszczerbku dla treści zawartej w tekstach. Dzięki naszemu kursowi masz szansę posiąść nową, w Polsce ciągle niezwykle rzadką, umiejętność szybkiego czytania. Spróbuj i Ty! Niczym nie ryzykując – możesz zyskać wiele!

  • Tworzenie mapy myśli

    Cechami charakterystycznymi technik używanych w sporządzaniu notatek (pomijając hieroglify) są: użycie słów, zdań, list, linii, logiki, linearności, numerów i monotonność (jeden kolor). Widać to zwłaszcza w ostatnich wiekach, kiedy dominuje linearne pismo w zeszytach, książkach i nośnikach elektronicznych. Wszystkie z tych technik używają tylko lewej półkuli mózgu. Wiadomo jednak, że dopiero połączenie z prawą półkulą, czyli pobudzenie wyobraźni, wymiarów, kolorów, przestrzeni, rytmu – wzmaga wielokrotnie zdolność nauki i zapamiętywania, kreatywności i pozwala na pełne wykorzystanie mocy swojego umysłu. Taką możliwość dają Mapy Myśli, które poznasz, zapisując się na nasz kurs.

  • Skuteczne uczenie się

    Nabycie wiedzy  i umiejętności skutecznego uczenia się jest niezwykle ważne. Sekretem efektywności w nauce jest angażowanie obu półkul mózgowych w procesie uczenia się, które jest możliwe dzięki stosowaniu technik pamięci oraz notowaniu przy użyciu map myśli. Stosowanie technik pamięci ma mnóstwo zalet. Nie sposób ich porównywać do bezrefleksyjnego wkuwania czy też wielokrotnego czytania jakiegoś tekstu. Techniki pamięci dają lepsze rezultaty. Właściwie wykorzystywane mogą usprawnić naszą pamięć, co będzie skutkowało większą skutecznością w przypominaniu materiału oraz wzrostem efektywności uczenia, a także zwiększeniem potencjału twórczego. Lepsza pamięć i większa kreatywność wpływa na ogólną sprawność umysłową i przyspiesza przyswajanie wiedzy. Nie zwlekaj, zapisz się do nas i poznaj tajemnice skutecznej nauki!.

© Copyright 2016 - POSITIVE ENERGY

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress