Slide background

W swojej ofercie posiadamy warsztaty:

1. Języka angielskiego przygotowujące do matury ustnej

2. Plastyczne

3. Coaching głosu

4. Tantry

5. Teatralne

6. Muzyczne ( śpiewu ludowego i jazzowego)

7. Leczenie przez żywienie

Slide background

Warsztaty

Najbliższe warsztaty języka angielskiego przygotowujące przyszłych maturzystów do ustnego egzaminu.

Czytaj dalej

Termin: 27.07.2015r. – 01.08.2015r.

Miejsce: Centrum Edukacyjno-Rozrywkowe „Positive Energy”, Kępina 31.

Prowadzone będą przez : Elżbietę Piepórkę i Roberta Doering

Obejmują one 6 spotkań od godz. 10.00 – 14.00.

Podczas zajęć młodzież będzie uczyć się budować słownictwo, tworzyć poprawne struktury gramatyczne i tworzyć wypowiedź ustną. Uwieńczeniem warsztatów będzie przygotowanie swojej prezentacji z wykorzystaniem pokazu multimedialnego na wybrany wcześniej temat i zaprezentowanie go podczas imprezy podsumowującej warsztaty w sobotę. Wszystkich chętnych zapraszam do zapisywania się. Ilość miejsc jest ograniczona.

Warsztaty otwarcia potencjału Twojego głosu - Coaching głosu

Głos Twój odzwierciedla Ciebie, jest niezbędnym narzędziem w komunikowaniu się. Coaching głosu pomoże Ci odkryć Twoje możliwości.

Coaching głosu

Coaching głosu jest metodą rozwoju opartą na umiejętnościach, pracy ciała, wyobraźni. Polega na wykorzystaniu potencjału i wprowadzeniu odpowiednio dobranych ćwiczeń ruchowych i głosowych, elementów masażu, relaksacji, poszerzeniu percepcji i tym co jest główną metodą coachingową – zadawaniu pytań. Poprzez, zadawane pytania stajemy się uważni na odczucia, wrażenia, pragnienia, emocje, które są ściśle powiązane ze sposobem wyrażania siebie. Za każdym działaniem stoją uczucia, wartości i cele. Przyjrzenie się im, czasem zweryfikowanie swoich przekonań powiązanych ze sposobem emitowania głosu, może spowodować zmianę, większe otwarcie, zadbanie o siebie, zaopiekowanie się sobą. Uważność, uznanie i akceptacja ma swoje brzmienie, swoją częstotliwość. Jakie jest brzmienie Twojego głosu? A jakie Ty byś chciał aby było? Dzięki technikom coachingowym możliwa jest weryfikacja przekonań, zmiana Twojego głosu.

Każdy posiada jedyny w swoim rodzaju unikatowy głos, który jest niebywałym instrumentem odzwierciedlającym różne odcienie Twoich emocji i uczuć. Możesz się z nim zaprzyjaźnić i go polubić, możesz go zmodyfikować, możesz nad nim popracować.

Coaching to sposób na wyzwolenie potencjału, który jest w Tobie, motywacji, która zależy od Ciebie. W konsekwencji pozwala odpowiedzieć sobie na pytania: Dokąd zmierzam? Czego ja naprawdę chcę? Do czego mi to służy? Co jest mi potrzebne aby w pełni wyrażać siebie, aby być szczęśliwym? Jak mogę to osiągnąć? Pozwala weryfikować przekonania, wyznaczać i realizować cele indywidualne czy grupowe w równowadze i harmonii, w uszanowaniu siebie i innych. Wszak nie ma bogatszego
i bardziej zróżnicowanego instrumentu na świecie niż głos ludzki. Pozwól wydobyć z siebie to bogactwo i osiągnąć swoje cele.

Uwolnij energię dźwięku! Bądź szczęśliwy!

Bożena Belcarz

Bożena Belcarz to mgr sztuki, dyrygent, wokalistka, wykładowca, coach, specjalista w zakresie emisji głosu.

Jako dyrygent stworzyłam i doprowadziłam do najwyższych osiągnięć młodzieżowe chóry (m.in. „Every Late”, „Semper Cantantes”, „Enigmatico”) zespoły wokalne muzyki dawnej („Amantes Cantare”, „Semper Cantantes”) otrzymując również wiele nagród dyrygenckich m.in. nagrodę dla najciekawszej indywidualności dyrygenckiej oraz nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu we Włoszech w postaci stypendium chórmistrzowskiego w Niemczech. Brałam udział wraz ze swoimi chórami w prestiżowych przedsięwzięciach, projektach międzynarodowych oraz prowadziłam warsztaty chóralne we Francji, Niemczech i USA.

Jako wokalistka współpracowałam i koncertowałam z zespołami: „Ten Sing”, „Proforma”, „Amarylis”. Obecnie jestem dyrygentem chóru „Lutnia” z Malborka oraz wokalistką zespołu muzyki dawnej „Semper Cantantes”, który założyłam 11 lat temu.

Doświadczenie zawodowe w pracy nad głosem zdobyłam ucząc emisji głosu indywidualnej i zbiorowej, jako wykładowca na wyższych uczelniach oraz prowadząc warsztaty dla nauczycieli, aktorów, animatorów. W pracy z głosem wykorzystuję elementy terapii głosu, muzykoterapii, relaksacji oraz treningu autogennego, a przede wszystkim ćwiczenia głosowe, artykulacyjne oraz swoje autorskie ćwiczenia głosowe powiązane z pracą całego ciała jako instrumentu głosu.

Jestem szczęśliwą matką, kobietą pełną radości, zadowoloną z tego, że mogę spełniać się w swojej pasji i się nią dzielić. Mam pragnienie eksperymentowania, ciągłego poszukiwania, przełamywania ograniczeń i konwencji muzycznych. Cudem jest to, że wokół nas i w nas jest tyle możliwości, tyle do odkrycia i jeszcze wiele przed nami do wspólnego zharmonizowania. Cieszy mnie wspólna praca nad głosem, niepowtarzalne brzmienia ludzkich głosów, harmonia w komunikowaniu się , która może być nas wszystkich udziałem.

Do kogo skierowane są warsztaty?

Do osób:

 • chcących rozwijać i odkrywać własny potencjał głosowy;
 • pracujących w codziennym kontakcie z grupami ludzi i używających często głosu w sytuacjach publicznych (nauczycieli, aktorów, lektorów, trenerów, pracowników naukowych i edukatorów);

 • doświadczających trudności w skutecznym mówieniu do grupy lub pragnących poprawić styl mówienia (wyrazistość, zasięg głosu, dykcję, koordynację mowy z oddechem);

 • zainteresowanych nabyciem samoświadomości w obszarze własnych uwarunkowań cielesnych i psychicznych, prowadzących do emisji ich specyficznego, jedynego w swoim rodzaju głosu;

 • a także wokalistów, chórzystów i chórów.

Na czym polegają warsztaty? Jak poprowadzę Ciebie w pracy nad głosem?

 • Będę Ci towarzyszyć w otwieraniu Twojego głosu. Przedstawię praktyczne ćwiczenia aktywizujące pracę mięśni oddechowych i mięśni nasady.
 • Odczujesz w ciele głębszy oddech, który jest oparciem dla głosu, doświadczysz wpływu rezonacyjnych pól czuciowych i energii dźwięku na jakość Twojej mowy i śpiewu.
 • Przedstawię Tobie różnice w technikach wokalnych, które możesz wykorzystać w pożądanym przez Ciebie brzmieniu głosu.
 • Dowiesz się w jaki sposób będziesz mógł zbudować odpowiednie nawyki do zdrowego i higienicznego operowania swoim głosem z wykorzystaniem ćwiczeń emisyjnych i artykulacyjnych.
 • Dowiesz się jak pracuje całe ciało człowieka, które jest instrumentem głosu.
 • Twój głos stanie się bardziej brzmiący, nośny, melodyjny, zrozumiały, sceniczny i taki jaki chcesz.

Ponad to nauczysz się:

 • wzbudzać ciekawość i utrzymywać uwagę uczestników, słuchaczy.
 • zarządzać energią swoją i grupy, z którą pracujesz.
 • stosować narzędzia pracy twórczej Walta Disney oraz cykl uczenia się Davida A. Kolba.
 • Poznasz model Roberta Diltsa, jako model rozwoju postawy przywódczej. Staniesz się przywódcą (wiarygodny) dla innych poprzez obecność, spójność oraz wyznawane wartości.

Możesz twórczo korzystać ze swojego głosu, swobodnie i w harmonii komunikować się z innymi.

Jakie korzyści przyniesie Tobie coaching głosu?

 • Opanujesz sztukę autoprezentacji, treningu mowy i śpiewu.
 • Staniesz się swobodny w komunikacji oraz podczas publicznych wystąpień.
 • Będziesz mógł świadomie i długo bez uszczerbku na zdrowiu, wyrażać siebie i oddziaływać na innych.
 • Posiądziesz umiejętności operowania swoim głosem i będziesz mieć do dyspozycji szeroką paletę ekspresji głosowej.

Propozycja warsztatów

Indywidualne i grupowe sesje coachingu głosu.

 1. Cykl 10 cotygodniowych spotkań po 3 godziny dydaktyczne. W grupie może uczestniczyć max. 15 osób;
 2. Dwudniowe warsztaty coaching głosu (piątek 4 godziny dydaktyczne, sobota 8 godzin dydaktycznych);
 3. Cykl trzech modułów (3 x po 2 dni). W warsztatach może uczestniczyć max. 15 osób.

Warsztaty obejmują:

 • Przykładowy, zestaw ćwiczeń dopasowany do Twoich potrzeb i stylu pracy głosem;
 • Oryginalne pieśni oraz pieśni circle song;
 • Materiały zawierające wskazówki dotyczące higieny i emisji głosu.

Galeria

© Copyright 2016 - POSITIVE ENERGY

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress